Zdrowo-owocowo

Utworzono dnia 04.10.2022

Na początku października było w naszym przedszkolu owocowo, przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z każdej z grup własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę oraz owocowe szaszłyki. W tym celu przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona itp. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Na początek dzieci zadbały o czystość rąk, potem ubrały fartuszki oraz posegregowały umyte wcześniej owoce. Następnie każde z nich dostało tackę, nożyk i przystąpiło do działania. Po chwili powstały kolorowe szaszłyki. Nie zabrakło także smacznego, świeżo wyciskanego własnoręcznie przez naszych przedszkolaków, owocowego soczku. Poza doświadczeniami praktycznymi, dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu ich organizmu.

Opracowała: Lidia Cegiełka

Zdrowo-owocowo