Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa wiejskiego

Utworzono dnia 11.04.2024

W dniu 11.04.2024 roku przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Jagódki” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego Państwa Świderskich. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.

Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia z bliska traktory oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Dzieci zaciekawione zadawały mnóstwo pytań. Gospodarze bardzo chętnie na nie odpowiadali. Dzieci mogły również obejrzeć oborę z krowami i cielętami. Przedszkolaki z bliska mogły się przyglądać zwierzętom, pogłaskać i wysłuchać na czym ich hodowla polega. Dzieci dowiedziały się jak dojone są krowy, co jedzą, jak należy o nie dbać, aby były zdrowe. Przedszkolaki mogły również zobaczyć kury oraz gołębie. Największą atrakcją dla dzieci było zobaczenie kucyka oraz jego pogłaskanie.

To było niezapomniane przeżycie dla przedszkolaków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu Świderskim za tak miłe przyjęcie i opowiedzeniu nam o pracy rolnika.

Opracowała: Wioleta Chmiel

Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa wiejskiego