Wycieczka klas I-III

Utworzono dnia 06.03.2024

6 marca uczniowie klas I – III byli na wycieczce z okazji Święta Kobiet. W restauracji „Zielony Gaj” na warsztatach kulinarnych robienia pierogów mogli poczuć się jak prawdziwi kucharze. Poznali składniki ciasta, samodzielnie je wałkowali i wycinali. Następnie faszerowali wybranym nadzieniem z: sera, mięsa, kapusty lub soczewicy, a potem sklejali, robiąc urocze falbanki. W oczekiwaniu na pierożki posilili się przepysznym rosołkiem i mogli pobawić się w basenie z kulkami, na zjeżdżalniach oraz trampolinach. Chętnie też korzystali z tablicy multimedialnej. Przygotowane przez nich i dla nich pierogi bardzo im smakowały. Zajęcia integrowały uczniów, uczyły samodzielności, zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków oraz rozwijały zainteresowania kulinarne. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie oglądali seans w kinie pt. „Wyfrunięci”. To ciekawy i zabawny film animowany, który bardzo im się podobał. Żywo reagowali na wydarzenia, śmiali się i komentowali. Wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

Opracował: zespół edukacji wczesnoszkolnej

Wycieczka klas I-III