Wizyta przedstawicieli szkół ponadpodstawowych w naszej szkole

Utworzono dnia 10.04.2024

Wybór szkoły ponadpodstawowej to kolejny krok na ścieżce edukacji i bardzo ważna decyzja dla uczniów ósmej klasy. Chcąc ułatwić podjęcie tej trudnej decyzji  naszą szkołę odwiedzają przedstawiciele różnych szkół. Głównym celem spotkań jest zapoznanie z ofertami edukacyjnymi. Ósmoklasiści oglądali interesujące prezentacje i wysłuchali krótkich informacji na temat każdego typu szkół. Ważne informacje o szkołach, rekrutacji i dniach otwartych umieszczane są na szkolnej gazetce doradztwa zawodowego.

Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele I LO  im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, ZS nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, ZS im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Spotkania te pozwoliły uczniom zadać pytania dotyczące szkół, zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół z naszej okolicy.

Uczniowie i ich rodzice mieli też okazję uczestniczyć w wideokonferencjach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w ramach programu „Zawodowy strzał w dziesiątkę” Dzięki różnym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę uczniowie dokonają  właściwych wyborów dalszych etapów kształcenia.

Wizyta przedstawicieli szkół ponadpodstawowych w naszej szkole

Utworzono dnia 11.04.2024, 14:49