Tydzień Uczniowskiej Supermocy

Utworzono dnia 04.01.2024

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. Hasło  przewodnie  inicjatywy brzmiało: „Jestem Królową/Królem swojego czasu”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności planowania oraz samoorganizacji uczniów poprzez różnorodne aktywności edukacyjne i wychowawcze, które pozwoliły uczestnikom stać się bardziej efektywnymi zarządcami własnego czasu, a także zwrócenie uwagi na tak zwane „pożeracze czasu”. Pożeracze  to - jak sami uczniowie stwierdzili : portale  społecznościowe, gry komputerowe i na telefon, telewizja.  Różnorodne ćwiczenia i karty pracy dotyczące m.in. planowania czasu, celów bliskich  i odległych,  kreatywne zarządzanie czasem, to tylko niektóre  z aktywności wykonywane na zajęciach realizowanych w ramach projektu.  Podczas zajęć doskonaliliśmy umiejętność wskazania, opowiedzenia o swoich mocnych cechach charakteru – swoich supermocach!  To ważne na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami.  Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres.  Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.

Opracowała: Katarzyna Bartosiewicz-Oklińska

Tydzień Uczniowskiej Supermocy