Test wiedzy o szkodliwości palenia papierosów

Utworzono dnia 05.06.2024

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa w naszej szkole został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy o szkodliwości palenia papierosów. Widoczny jest problem z coraz większym i nasilającym się używaniem i próbowaniem e-papierosów wśród uczniów. Konkurs został poprzedzony spotkaniem z przedstawicielem KPP, który zapoznał uczniów ze skutkami negatywnego palenia papierosów. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do pierwszego etapu zgłosiło się 53 uczniów klas IV – VIII. Wyłoniono 12 uczniów do kolejnego etapu testu. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Anna Sawicka kl. VI, Filip Budziak kl. VIII

II miejsce: Gabriela Kabat kl. VI, Oliwia Znój kl. VII

III miejsce: Oskar Szczygielski kl. VII, Malwina Zielińska kl. VIII

Wyróżnieni uczniowie:

Hubert Skwarek kl. IV

Krystian Piotrowski kl. V a

Blanka Konstanty kl. VI

Maria Skwarek kl. VII

Tomasz Kołodziejczyk kl. VII

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Radą Rodziców, która również ma na uwadze profilaktykę używek. Dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę i ufundowanie nagród.

Realizacja profilaktycznych działań wpisuje się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa. Mamy nadzieję, że przekazywana wiedza dotycząca szkodliwości palenia tytoniu oraz kształtowanie postaw przeciwnych paleniu będą przydatne w niepodejmowaniu prób palenia przez naszych uczniów.

Opracowanie: Katarzyna Bartosiewicz–Oklińska, Lidia Bilska

Test wiedzy o szkodliwości palenia papierosów

Utworzono dnia 10.06.2024, 18:07

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

W poprzednim miesiącu: 2043