Utworzono dnia 07.05.2024

W dniu 7 maja 2024r. uczniowie klas IV - VIII po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem KPP w Łukowie  sierż. sztab. Piotrem Safiańskim z Zespołu ds. Nieletnich. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Policjant przypomniał uczniom pojęcie demoralizacji, konsekwencje zachowań ryzykownych oraz procedury postępowania z osobami nieletnimi. Ponadto nawiązał do zagrożeń, jakie niosą za sobą narkotyki, dopalacze, alkohol. W trakcie spotkania dużo uwagi poświęcił również cyberzagrożeniom oraz hejtowi w Internecie. Sierż. sztab. Piotr Safiański szczególną uwagę zwrócił na konsekwencje prawne oraz skutki zdrowotne palenia e- papierosów. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do wzrostu świadomości prawnej i wpłyną pozytywnie na zachowanie uczniów w szkole, jak i poza nią.

Opracowała: Lidia Bilska

Utworzono dnia 03.06.2024, 08:32

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.