Spotkanie z lotopałanką

Utworzono dnia 22.04.2024

Świętowanie Dnia Ziemi 22 kwietnia w grupach przedszkolnych i klasach 1-3 poprzez spotkanie z prawdziwą lotopałanką było wyjątkowym sposobem na celebrowanie przyrody i troskę o naszą planetę. Z bliskiego kontaktu z uroczym zwierzątkiem dzieci mogły uczyć się o naturze, zachowaniach zwierząt i szacunku dla świata przyrody. Podczas tego spotkania miały okazję obserwować, jak lotopałanka porusza się, jakie ma zwyczaje i jak można się nią opiekować. Mogły obserwować jej naturalne zachowania, jak skoki, wygibasy, sposoby poruszania się.  Odczuwać delikatność jej futerka podczas głaskania. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także emocjonujące spotkanie z żywym stworzeniem, które pozostawiło niezapomniane wrażenia, naładowało je pozytywną energią i radością płynącą z bliskiego kontaktu z naturą. Mogły  lepiej zrozumieć świat zwierząt i zyskać szacunek dla ich potrzeb i środowiska.

Opracował zespół edukacji wczesnoszkolnej

Spotkanie z lotopałanką