"Rosnę z matematyką" - warsztaty z kodowania dla rodziców

Utworzono dnia 30.04.2024

30 kwietnia w naszym przedszkolu, w ramach realizowanego w grupie dzieci 5 i 6 letnich projektu „Odkrywcy matematyki”, odbyły się zajęcia warsztatowe dla rodziców dotyczące kodowania. Rodzice mieli okazję zapoznać się z  innowacyjną metodą nauki programowania dla najmłodszych opracowaną na podstawie „Kodowania na dywanie” Anny Świć. Sercem tej metody jestmata edukacyjna – gigantyczna plansza, która przypomina planszę sudoku. Do maty dołączonych jest wiele ciekawych narzędzi jak na przykład krążki z cyframi i strzałkami, czyli tzw. krążki ruchu oraz kolorowe kubeczki, dzięki którym dzieci poznają kierunki, sekwencje, współrzędne, powtórzenia i warunki. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zajęciach z kodowania, a dzięki dofinansowaniu projektu przez Fundację mBanku, nasze przedszkole pozyskało zestaw do kodowania złożony z dwóch mat edukacyjnych oraz nowoczesnego Genibota, czyli niezwykle uniwersalnego, wyposażonego w wiele funkcji, robota edukacyjnego do nauki programowania, którego wykorzystujemy podczas zajęć.

Opracowała: Lidia Cegiełka

Warsztaty z kodowania dla rodziców

Utworzono dnia 08.05.2024, 18:21

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.