„Rosnę z matematyką”- podsumowanie realizacji programu w przedszkolu

Utworzono dnia 04.06.2024

„Rosnę z matematyką” to ogólnopolski program edukacji matematycznej organizowany przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Program ten, ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę, obserwację otoczenia i angażujące zajęcia w grupach, dzieci oswajają się z matematyką i dowiadują się, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole zgłosiło się do III edycji programu „Rosnę z matematyką” i jako jedno z 209 placówek w kraju, otrzymało dofinansowanie na realizację swojego projektu matematycznego pod nazwą „Odkrywcy matematyki”. Nasz projekt realizowany był w formie 12 zajęć tematycznych przeprowadzonych w dwóch najstarszych grupach przedszkolnych, w okresie od 1 marca do 31 maja. Jego głównym założeniem była nauka programowania, kodowania i odkodowywania informacji z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i metod pracy. W ramach projektu w przedszkolu zorganizowany został „Dzień Matematyki”, odbyły się warsztaty z kodowania dla rodziców oraz Gminny matematyczny konkurs plastyczny. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Fundację mBanku, nasze przedszkolaki mogły rozwijać swoje umiejętności, a przedszkole poszerzyło ofertę edukacyjną poprzez zakup zestawu do kodowania wraz z inteligentnym robotem Genibotem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z realizacji projektu.

Opracowała: Lidia Cegiełka

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

W poprzednim miesiącu: 2043