Rosnę z matematyką

Utworzono dnia 04.03.2024

Podstawą projektu będą zabawy matematyczne. Metody pracy oparte na działaniu, bezpośrednim spostrzeganiu, przeżywaniu i na słowie. Stworzą one możliwość eksploracji, działania, wyzwolą w dzieciach chęć poszukiwania rozwiązań. Główny nacisk będzie na dostrzeganie praw logiki w przyrodzie i w życiu. Dzieci nauczą się kodować oraz odczytywać zakodowane informacje. Wiedza ta zaprocentuje w ich dalszych etapach edukacji. Przeprowadzone będzie 12 zajęć w każdej z 2 najstarszych grup przedszkolnych, czyli dzieci 5 i 6 letnich. Zajęcia prowadzone będą w formie zabawy m.in. ćwiczenia orientacji przestrzennej podczas zajęć sensorycznych. Zostanie zorganizowany „Dzień matematyki”, podczas którego wszystkie aktywności dzieci będą nawiązywały do pojęć matematycznych. Każdym zajęciom będą towarzyszyły tematyczne piosenki, wierszyki mające na celu utrwalenie poznanych wiadomości. W ramach projektu zostanie zorganizowany konkurs plastyczny „Odkrywca matematyki”.  Do udziału w konkursie zostaną zaproszone wszystkie przedszkola z terenu Gminy Łuków. Czas realizacji:  1 marca 2024r. - 31 maja 2024r.