Przedszkolaki poznają pracę stomatologa

Utworzono dnia 15.03.2024

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. Dlatego też, dzięki uprzejmości Pani Wioletty Mazur-Bojanowskiej, dzieci z naszego przedszkola, miały okazję wziąć udział w specjalnych zajęciach, podczas których bliżej poznały zawód lekarza stomatologa. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się on w swojej pracy, jakich narzędzi używa i co nimi robi. Przedszkolaki z chęcią opowiadały o swoich doświadczeniach i wrażeniach z wizyt w gabinecie dentystycznym. Największa radość sprawiła im jednak zabawa się w prawdziwego dentystę, czyli wstawianie własnoręcznie wykonanych  z ciastoliny zębów, wypełnianie ubytków, czy zakładanie aparatu ortodontycznego swojemu pacjentowi. Mamy nadzieję, że to doświadczenie ograniczy ich strach przed kolejną wizytą u dentysty, a może nawet zarazi pasją do tego zawodu.

Serdecznie dziękujemy Pani Mazur-Bojanowskiej za poświęcony czas i wywołanie uśmiechu na buziach przedszkolaków.

Opracowała: Lidia Cegiełka

Przedszkolaki poznają pracę stomatologa