Podsumowanie projektu „Misja kieszonkowe”

Utworzono dnia 19.06.2024

Misja kieszonkowe to projekt edukacyjny, który realizowany był w okresie 1.03-30.05.2024r. w kl. 5a na zajęciach rozwijających z matematyki. Celem programu jest nauka odpowiedzialnego dysponowania przez dzieci "kieszonkowym" i przekazanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu edukacji finansowej, która przełoży się na pozytywne nawyki w dorosłym życiu.Projekt poruszał problematykę związaną z finansami u dzieci-kieszonkowym. Uczniowie poznali historię pieniądza, zabezpieczenia stosowane na banknotach. Obejrzeli film opisujący proces powstawania monety od projektu do wybicia. Coraz większa liczba dzieci posiada konto bankowe, nie mając jednocześnie podstaw wiedzy na temat ekonomii i zarządzania pieniędzmi w tym celu wybraliśmy się do Banku Spółdzielczego w Łukowie. Pracownicy banku zapoznali ich z pracą w banku, pokazali maszyny do liczenia pieniędzy, omówili sposoby zabezpieczeń na banknotach. Przedstawili jak młodzi ludzie mogą oszczędzać i korzystać z konta bankowego. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie na najładniejszą skarbonkę. Na zakończenie uczniowie kl. 5a zaprosili wychowawczynię oraz klasę trzecią wraz z wychowawcą na krótką prezentację podsumowującą projekt. Zaproszeni goście zostali poproszeni o pomoc w roztrzygnięciu konkursu oraz wzieli udział w Quizie dotyczącym idiomów o pieniądzach. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a goście zostali poczęstowani słodkościami w kształcie monet i banknotów.

Zajęcia pomogły zrozumieć uczniom zasady systemu wynagradzania oraz przybliżyły pojęcie siły nabywczej pieniądza, tak aby dzieci w odpowiedzialny sposób gospodarowały pieniądzem w przyszłości.

Dziękujemy Pani Zofii Przeździak Prezesowi Zarządu oraz Pracownikom Banku Spółdzielczego w Łukowie za pomoc w realizacji projektu.

Podsumowanie projektu

Utworzono dnia 19.06.2024, 12:00

ZAŁĄCZNIKI:

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.