Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2022

Utworzono dnia 21.11.2022

20 listopada to dzień, w którym wypada  rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, dlatego świętowaliśmy dzień później Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to jest poniedziałek – 21 listopada. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka miały szczególny przekaz. Rozmawialiśmy o dyskryminacji i o tolerancji. Integrowaliśmy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły i przedszkola i razem z nami tworzą społeczność. Poprzez codzienne przebywanie z nimi w szkole, uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Tego dnia przeprowadzone zostały zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz poruszające kwestie przeciwdziałania dyskryminacji. Społeczność szkolna nie zapomniała również o kolorze niebieskim. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2022

Utworzono dnia 28.11.2022, 19:45

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.