23 czerwca, dzięki uprzejmości Państwa Alicji i Łukasza Pawłowskich, dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do Stajni Karino w Zalesiu. Przedszkolaki dotarły na miejsce zaprzęgiem konnym, gdzie poznały zwyczaje i sposób życia koni oraz zasady bezpieczeństwa, które obowiązują podczas pracy z tymi zwierzętami. Niesamowitym przeżyciem dla każdego z przedszkolaków okazała się jazda wierzchem, która bywa wykorzystywana jako forma hipoterapii w pracy z dziećmi. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja na bezpośredni kontakt z koniem. Kolejnym punktem wycieczki było równie miłe spotkanie z alpaką, kucykiem i osiołkiem, które dzieci mogły samodzielnie nakarmić i pogłaskać. Nie zabrakło też zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil. Dzieci pełne pozytywnych emocji wróciły do przedszkola.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom Alanka, za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.
Opracowała: Lidia Cegiełka







