Utworzono dnia 04.11.2022

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a, twórcy wielu wspaniałych bajek.

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Rozwijają wyobraźnię, bawią, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki wykształcają odpowiednie postawy moralne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu uczcili ten dzień 4 listopada 2022 roku.

Klasy i korytarze zapełniły się postaciami z bajek. Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie. Były księżniczki, rycerze, smerfy, piraci, wróżki, czarownice, żaby, Shrek, Kot w Butach, Spider-Man, Myszka Mini, Czerwony Kapturek i wiele innych.

Dzieci w tym dniu otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz kolorowanki, wspólnie czytano i oglądano bajki. Na korytarzu wykonane były gazetki przedstawiające bohaterów bajek z dawnych lat oraz współczesnych.

Opracowała: Hanna Skorupa

Utworzono dnia 07.11.2022, 20:15