BohaterON w Przedszkolu

Utworzono dnia 22.01.2024

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W tegorocznej akcji nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących powstania Warszawskiego w oparciu o scenariusz „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Po obejrzeniu filmów poruszyliśmy na zajęciach temat Powstańców Warszawskich,  ich działań i bohaterstwa dzięki któremu żyjemy dziś w wolnym kraju. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl kukiełkowy oraz wykonały pracę manualną tworząc swoje papierowe pacynki.

Opracowała: Lidia Cegiełka

ZAŁĄCZNIKI: